Будівництво тенісних кортів і майданчиків
Вибір достойного покриття тенісного корту найважливіша складова комфортності гри і майбутнього успіху вашого об'єкта. Кожен, хто вирішив побудувати майданчик для тенісу, орієнтується на власні потреби і розрахунки.
Вибір основи для корту:
Підсумкова вартість будівництва тенісного корту багато в чому залежить від того, якою буде основа (або «подушка») для фінішного покриття. Найбільш поширені 3 варіанти:
-
Щебінь.
-
Бетон
-
Асфальтобетон
Перш ніж замовити матеріали, потрібно обов'язково провести огляд майданчика з фахівцем. В іншому випадку виявиться, що якісь моменти були враховані і є певні недоліки по монтажу.
Варіанти розмірів тенісного корту
Будівництво критого тенісного корту припускає використання ігрового майданчика довжиною 23,77 м і шириною 10.97 або 8,23 м. При цьому коротка сторона повинна обов'язково розташовуватися в напрямок зі сходу на захід. Тільки тоді гравці зможуть стежити за м'ячем при яскравому сонці так, щоб світло не потрапляло їм в очі.
Також при проектуванні варто врахувати розміри бічних коридорів і забігів. В результаті загальні габарити майданчики будуть знаходитися в межах 648 кв.м (18,00х36,00 м). Виняток становлять корти для одиночного тенісу. Їх розміри можуть становити 23,80 х 8,20 м.
Фінішні покриття майданчика для гри в теніс
Коли роботи по організації «подушки» завершені, можна переходити до останньої стадії обробки. На цьому етапі на корті укладають один з варіантів фінішного покриття:
-
Штучна трава;
-
Хард (акриловий або поліуретановий);
-
Гумово-поліуретанові;
-
Гумові рулонні покриття;
-
ПВХ-рулонні покриття;
-
Модульна плитка;
-
Килимові покриття;
-
Грунтове покриття (тертий цегла).
Штучна трава. Вона витримує досить інтенсивні навантаження, і що не маловажно кліматичні перепади. Підходить як для приватного так і для комерційного використання. Вимагає періодичного догляду (расчесиваеніе ворсу і локальна підсипка). Укладається на щебеневу основу, але також допускається монтаж на асфальт або бетон.
Хардові покриття
Покриття хард виготовлено з акрилової емульсії, перемішаної з кварцовим піском різної фракції. Може підходити як для критих кортів, так і для відкритих майданчиків. Чистий хард (без пом'якшуючих шарів) є самим дешевим покриттям з усіх відомих видів. Але, його необхідно укладати на ідеально рівну поверхню з армованого бетону або асфальту. Будь-які похибки однозначно виявляться на фінішному покритті. Не вимагає особливого догляду - тільки сухе прибирання від природного сміття. Підходить як для приватного, так і для комерційного використання. В якості опції, можуть застосовуватися пом'якшувальні шари з гумової крихти або рулонного гумового покриття. Це забезпечить невелику амортизацію і комфорт при пересуваннях по корту. Проте, це покриття є найжорсткішим тенісним покриттям (жорсткий від слова "hard"), з дуже високим коофіцієнтом тертя, що відображається на підвищеному навантаженні на зв'язки і суглоби ніг, а також швидкому стиранню тенісних м'ячиків. В основному, хард-корт більшою мірою розрахований для підготовлених спортсменів.

Гумово-поліуретанові покриття.
Безшовне одно, або двох, шарове монолітне наливне поліурітанове покриття для тенісного корту отримують нанесенням на основу (бетон або асфальт) корту композитної суміші, що складається з гумової або EPDM крихти і перемішаної з рідким поліуретаном. Шорстка поверхня утворюється за рахунок нанесення на базовий шар кольорової EPDM крихти розміром 0,5-1,5 мм. Загальна товщина наливного поліуретанового покриття зазвичай становить від 10 мм. Даний тип покриття, в основному, використовують під відкритим небом. Володіє дуже хорошою енерго-віддачею, що позначається на комфортності і безпеки під час гри.
Наливні покриття як акрилові, так і поліуретанові, невибагливі до погодних умов, стійкі до слабоагресивної середовищу, не слизькі навіть в мокрому стані, в зимовий час можуть використовуватися для влаштування ковзанок.